poniedziałek, 11 listopada 2019

# beauty # cera

SKIN BEAUTY | Twoja biblia pięknej i zdrowej skóry

Skin Beauty to taka mała encyklopedia wiedzy o skórze.
skin beauty biblia pięknej i zdrowej skóry

SKIN BEAUTY | Twoja biblia pięknej i zdrowej skóry 

Wydawać by się mogło, że o naszej skórze wiemy już wszystko. Ostatni napływ książek o tematyce urodowej dosłownie zalewał nas z każdej strony. A to książki o koreańskich rytuałach kosmetycznych, a to coś od naszych niedalekich sąsiadów - bo o francuskich sposobach tu mowa. Jednak każda z tych książek wnosi coś nowego, kolejną dawkę nowej wiedzy jak by to pielęgnować tą naszą delikatną cerę. Książka BEAUTY SKIN autorstwa dr Anjali Mahto jest bowiem połączeniem tego co już wiemy i tego czego jeszcze poznać nie zdołaliśmy.

skin beauty biblia pięknej i zdrowej skóry

Podobno nie ocenia się książki po okładce.. ale spójrzcie sami. Róż, złoto, biel i delikatna grafika - to wszystko przyciąga, zachęca do sięgnięcia po tę pozycję. Jestem pewna, że każda z Was znajdzie w niej coś odpowiedniego dla siebie. 

W 9 rozdziałach znajdziecie pełne kompendium wiedzy, takiej w sumie podstawowej wiedzy jak obchodzić się z problemami skórnymi a także jak im zapobiegać czy leczyć. I tak w pierwszym rozdziale cofamy się trochę do poziomu szkoły podstawowej, bo autorka serwuje nam powtórkę z biologii, a mianowicie powtórkę z budowy skóry. Pokazany jest przekrój skóry i po krótce opisany każdy jej kawałek a także temat starzenia się skóry. Drugi rozdział to pielęgnacja skóry. Tu po krótce opisano właściwie podstawowe słówka, jak oczyszczanie serum czy woda micelarna. To taki słowniczek opisujący kosmetyki, czynności jak nawilżanie, oczyszczanie itp czy żargon branży kosmetycznej. Z pewnością wyjasni nie jedno mylne twierdzenie co jest czym w tym naszym beauty światku ;) Trzeci rozdział opisuje po krótce jakie kosmetyki powinno się po kolei używać z podziałem na poszczególne typy skóry. Osobiście dla mnie nic nowego. Czwarty rozdział poświęcony został hormonom. Tu autorka wskazuje, że problemy skórne mogą mieć podłoże w związku ze zmianami w gospodarce hormonalnej, nie rzadko są to zaburzenia w trakcie dorastania. Nie zarzucajmy jednak wszystkiego złemu dojrzewaniu w myśl podłoża hormonalnego, nie nie! Zmiany hormonalne to także czas ciąży a także to co czeka każdą kobietę w późniejszym czasie, czyli menopauza.

skin beauty biblia pięknej i zdrowej skóry

 Piąty rozdział jest najobszerniejszy z całej książki. Tu bowiem autorka opisała chyba wszystkie możliwe problemy ze skórą z jakimi się spotykamy. Jest tu część poświęcona trądzikowi, o którym jest najwięcej informacji. Jest też część poświęcona mojemu problemowi, czyli tzw. trądzikowi różowatemu. Szósty rozdział opisuje styl życia i jego wpływ na skórę. Zwraca uwagę na ważny dla zdrowia sen, używane kosmetyki czy własciwa dla zdrowia dieta czy aktywność fizyczna. Siódmy dział to informacje o zabiegach i terapiach opóźniających starzenie się skóry. Tu otrzymujemy opis kosmetyków czy składników wartych uwagi w pielęgnacji naszej cery. Druga część tego działu to opis znanych zabiegów jak botoks czy peelingi lub lasery. W ósmym rozdziale znajdziemy informacje dotyczące wszelkich znamion jakie mogą wytworzyć się na ciele oraz ich wpływ na grożący nowotwór skóry. Ostatni rozdział to porada jak szukać dermatologa. 

skin beauty biblia pięknej i zdrowej skóry

Książka napisana jest w bardzo przystępnym i prostym języku. Dowiemy się z niej wielu informacji, poukładamy co już wiemy a czego jeszcze nie odkryliśmy. Mimo tego, ja z książki nie dowiedziałam się niczego szczególnie nowego. To po prostu przypomnienie tego co już wiem. Gdybym miała wskazać odbiorcę tej książki, to z pewnością sprezentowałabym ją młodej osobie, która dopiero wkracza w świat pielęgnacji. 


12 komentarzy:

 1. Pięknie wydana jest ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, jak te wszystkie książki o pielęgnacji jakoś do mnie nie przemawiały, tak tę opisaną przez Ciebie chętnie poznam bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym przygarnęła do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pielęgnacją to jest tak że niby wszystko wiemy ale wychodzi tak że jednak popełniamy sporo błędów. Fajna książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam że o skórę trzeba dbać. Mamy ogólne pojęcie jak to robić ale... watro zagłębi się w temat...

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękna jest ta książka. Faktycznie juz kusi samym wyglądem ale widzę ze sporo w niej informacji. Ja w tych kwestiach jestem laikiem wiec prwnie sporo bym sie z niej dowiedziała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Staram się nie oceniać książki po okładce, ale ta jest naprawdę wyjątkowo piękna :) To coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dawna mam mega ochotę przeczytać tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. To coś totalnie dla mnie, muszę sobie sprawdzić tę książkę <3

  OdpowiedzUsuń